Jak vybrat rolety do novostaveb?

Pořídili jste si nový dům a nyní do něj hledáte vhodné interiérové zastínění? Máme pro Vás skvělý tip – jedinečné rolety Den a noc od Fexi. Jak takovéto rolety správně vybrat a na co přesně je dobré se při jejich koupi zaměřit? To vše se Vám pokusíme přiblížit v dnešním článku. 

Rolety Den a noc od Fexi představují nadčasovou a minimalistickou variantu zastínění, která do interiéru propouští požadované množství denního světla, příjemně reguluje ostrý sluneční svit a zároveň se během chvilky dá značně zatemnit. Velice snadno se ovládá, je vyrobena z prvotřídních materiálů a díky skutečně pestré škále nabízených barev se skvěle hodí do každého prostoru – tedy právě i do novostaveb.

clanek_001_1

Jak vybrat rolety do novostaveb?

Nyní se tedy již pojďme společně podívat na to, jak vybrat vhodné rolety do novostaveb. Na našich stránkách jste si již v minulosti mohli přečíst článek, jak vybrat rolety do kuchyně nebo například i článek o tom, jak vybrat rolety do moderního obýváku. Tentokrát se však zaměříme na rolety do celé novostavby.

Regulace světla, soukromí a požadovaná atmosféra

Rozhodli jste se ve svém domě regulovat příchozí světlo roletami Den a noc od Fexi? To je skvělé. Jistě tak víte, že rolety nepředstavují pouze skvělý způsob zastínění, ale že zároveň ve Vašem domě zajistí dostatek soukromí, dotvoří v něm požadovanou atmosféru a zútulní ho. Na to vše je třeba při jejich výběru myslet. Především tedy při výběru jejich designu, neboť právě ten je pro správné fungování rolet naprosto klíčový (jak vybrat ideální design rolet se dočtete níže).

Díky svým dvěma vrstvám jsou rolety Den a noc Fexi navíc ideální variantou, jak můžete ochránit svůj dům před ostrým sluncem a horkými letními dny. Jejich schopnost zachycovat a zadržovat teplo mezi jejich dvěma vrstvami znamená, že Vám pomohou snížit účty za energii, protože mohou zadržovat teplo v zimě, a naopak odrážet teplo v létě.

Pokud se tedy chystáte pustit do výběru nových rolet, je třeba pečlivě zvážit, co od nich očekáváte – do jaké místnosti rolety sháníte, jaké by měly vytvářet soukromí, jakou výši zatemnění vyžadujete a podobně.

clanek_002_1

Jak postupovat při výběru nových rolet?

Pokud již nyní víte, že rolety Fexi budou těmi pravými pro Váš dům, dovolili jsme si pro Vás připravit přehled toho, jak je třeba při výběru nových rolet postupovat. Faktorů, na které je třeba se při výběru nových rolet zaměřit, je totiž hned několik. Aby totiž rolety mohly svoji funkci plnit u Vás doma na 100 %, je třeba vybrat ty nejvhodnější.

Různé rolety do různých místností

Hned na začátek je dobré si říct, že každá místnost má své specifické potřeby. Jedny a ty samé rolety se proto nemusí hodit do ložnice, koupelny i pracovny. Zkrátka s roletami, se kterými budete spokojeni kupříkladu v kuchyni, nemusíte být spokojeni v dětském pokoji. 

Ložnice, dětský pokoj či pokoj pro hosty slouží primárně k odpočinku a spánku. Naopak obývací pokoje, kuchyně či pracovny jsou nejvíce využívány přes den k práci a relaxaci. Právě na to je při výběru nových rolet zapotřebí myslet. Vždy se proto snažte dopředu pečlivě zvážit, co od rolet v dané místnosti očekáváte a jakou chcete, aby plnily funkci. Zda by měly být schopny místnost zcela zatemnit, nebo v ní mají pouze příjemně regulovat sluneční paprsky. Zda mají vytvořit dostatek soukromí, pokud okna Vašeho domu směřují do rušné ulice a podobně. 

Design a estetika rolet 

To, jak bude světlo v dané místnosti regulováno, se odvíjí především od samotného designu rolet. Rolety Den a noc od Fexi se Vám nabízí hned v několika odlišných variantách. Rozdíly mezi jednotlivými roletami Den a noc jsou především v typu látky, její gramáži a také v šířce a zpracování průhledného pruhu. Obecně ovšem platí, že čím tmavší tkaninu zvolíte, tím většího zastínění docílíte.

Je však dobré si také uvědomit, že všechny látky rolet Den a noc Fexi částečně propouští světlo a nejsou 100% zatemňující. Maximálního zastínění můžete dosáhnout pořízením tmavšího odstínu a vyšší gramáží. Největší míru zastínění získáte díky zatemňovacím roletám Den a noc z řady Blackout

Co se týče konkrétních barev, přichystali jsme si pro Vás opravdu velmi pestrou a širokou nabídku, ze které si ty pravé rolety vybere skutečně každý. Ať už totiž máte interiér Vaší novostavby laděn do jakékoliv odstínu, u nás zaručeně naleznete takové rolety, které se k němu budou perfektně hodit. Design rolet by měl totiž vždy příjemně ladit s celkovým designem domu, neměl by z něj nepřirozeně vyčnívat a měl by celý prostor přirozeně dotvořit. Jelikož jsou barva a design rolet opravdu klíčové, věnovali jsme se tomuto tématu, jak vybrat správnou barvu rolet, již před časem na našem webu. Jistě však stojí za připomenutí, do jaké místnosti je lepší volit tmavší rolety, a do které místnosti naopak světlejší rolety. 

 

  • Kam se hodí rolety se světlejšími látkami?

 

Čím světlejší látka je, tím více světla propouští. Díky těmto vlastnostem se světlejší rolety hodí především do těch místností, které nechceme úplně zatemnit, ale pouze v nich chceme příjemně regulovat míru příchozího světla. Světlejší látky jsou proto ideální například do kuchyní či obývacích pokojů, kde není úplné zatemnění žádané. 

Není ovšem také vyloučeno, že zatemňující látka nemůže být světlá. V naší blackout řadě najdete například krémové či šedé látky, které dokáží místnost také značně zatemnit. Takové látky mají většinou vyšší gramáž a jsou uvnitř neprůhledného pruhu doplněny o ještě jednu látku navíc, která představuje další překážku pro průchod světla. 

 

  • Kam se hodí rolety s tmavšími látkami? 

 

Naopak blackout látky se hodí především do místností, které chceme co nejvíce zatemnit. Jak už bylo výše zmíněno, tyto látky nemají schopnost zatemnit místnost na 100 %, ale míra jejich zastínění je opravdu velmi přijatelná. Je totiž dobré si uvědomit, že se ještě stále jedná o rolety, které jsou přidělány na okně, 100% míru zatemnění tedy ani nelze očekávat. 

A právě díky svým nadmíru uspokojivým zatemňovacím schopnostem jsou blackout rolety Den a noc vhodné především do pokojů, kde spíme – tedy do ložnic, dětských pokojů a pokojů pro hosty. Takové rolety mohou během dne sloužit k příjemnému zastínění a večer, kdy se chystáme spát, je můžeme snadno zatemnit. 

Pokud své vysněné bydlení ovšem teprve dokončujete, možná ještě nemáte koupený všechen nábytek a vybavení. V tu chvíli byste také měli myslet na to, že pokud nyní koupíte křiklavě barevné rolety, mohly by se Vám následně hůře ladit s nábytkem a dekoracemi. Naopak, pokud již máte zařízený minimalistický interiér ve světlých barvách, můžete svůj nový domov barevnějšími roletami příjemně rozzářit. 

Ovládání a upevnění rolet

Pokud již máte vybraný typ rolet i barvu, tak máte jeden velmi důležitý krok úspěšně za sebou. Nyní přichází na řadu výběr dalších nezbytností. Tedy výběr typu upevnění a ovládání rolet

Co se týče samotného upevnění, rolety Den a noc Fexi se Vám nabízí ve 3 typech kazet, které přináší 5 způsobů upevnění. Mezi ten vůbec nejoblíbenější způsob se řadí jednoduché zavěšení rolety na okno. Zvolit ovšem můžete také vrtání kazety do okna, stropu či zdi. 

A jelikož i na detailech záleží, tak je dobré vyladit výběr rolet až do samého konce. A to konkrétně vhodným výběrem správné barvy, typu a strany mechanismu pro ovládání. Volit můžete ze dvou způsobů ovládání a tří barevných variací. Konkrétně tedy můžete vybírat mezi klasickým řetízkem nebo naopak elektrickými roletami. Záleží pouze na Vás, čemu dáte přednost. Barvu mechanismu volte vždy ideálně dle barvy Vašeho okna nebo zdi. V naší nabídce Vám mechanismy nabízíme v barvě bílé, hnědé a stříbrné

Nezapomínejte na bezpečnost

Jestliže si pořizujete rolety do domácnosti, kde žijí děti nebo nějací domácí mazlíčci, tak byste měli klást zvýšený důraz na bezpečnost. Jelikož největší riziko mohou pro Vaše děti představovat řetízky pro ovládání rolet, nabízíme Vám hned několik možností, jak je možné to řešit.

Co se týče samotných řetízků, stačí pouze zvolit jejich vhodnou délku, na kterou by menší dítě nedosáhlo. Opačné řešení si žádá situace, pokud si plánujete pořídit nové rolety do domu s dítětem, které je již dokáže samo bez problémů ovládat. V tu chvíli je důležité, aby dítě na řetízek snadno a bezpečně dosáhlo.

Výhodou je, že si u nás můžete ideální délku řetízku kdykoliv doobjednat. Jak tedy bude Vaše dítě růst, můžete snadno přikupovat nové řetízky s vyhovující délkou. 

Předejít všem neštěstím, která jsou spojená s ovládacím řetízkem, můžete také pomocí bezpečnostní kladky, která zabraňuje volnému pohybu řetízku a vytvoření smyčky. 

Pokud se chcete ovládacímu řetízku úplně vyhnout, můžete vsadit na námi nabízené elektrické rolety s dálkovým ovládáním, a rázem tak máte po starostech.

Důkladné měření 

Pokud jste vše dobře zvážili, pečlivě vybrali a rozhodli se nové rolety Den a noc od Fexi skutečně pořídit, přichází na řadu detailní měření. Přesné měření je pro budoucí funkčnost a estetiku rolet opravdu velmi důležité. Rozhodně se však nejedná o žádnou vědu. Pokud budete postupovat podle našeho návodu, tak pro Vás bude měření hračka. 

Do 10 dnů budete mít rolety doma

Máte-li již rolety Den a noc Fexi vybrané, změřené i objednané, tak se můžete těšit, až Vám přijdou domů a Vy si je budete moci snadno namontovat. Průměrně Vám rolety doručíme do 5 dnů od telefonického ověření objednávky. Nejpozději garantujeme doručení do 10 dnů.

A v případě, že byste si náhodou nevěděli s čímkoliv během výběru, měření i montáže rady, neváhejte se obrátit na náš profesionálně vyškolený personál, který Vám se vším ochotně poradí a pomůže.