Bez vrtání

Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž bez vrtání

Tento typ montáže je určený pro otevřené kazety.

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety bez vrtání s pouhým zavěšením a lepením, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

Videonávod

Montáž bez vrtání

Manuály ke stažení

Návod krok za krokem

Obsah balení

  • už připravená roleta s řetízkem a silonem (číslo 1)
  • větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (číslo 2)
  • menší plastový zobáček pro spojení s větším (číslo 3)
  • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (číslo 4)
  • kovová koncovka k zaháknutí o spodní část pro napnutí silonu (číslo 5)
  • kovový napínák na spodní část kovové násady pro nasazení na silon a jeho napnutí (číslo 6)
  • napínací průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (číslo 7)

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Zelené lepící pásky nalepíme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (díl č. 2).

Menší plastový zobáček pro spojení s větším (díl č. 3) nacvakneme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (díl č. 2), totéž uděláme s druhými díly č. 2 a č. 3.

Spojené díly nasuneme na kraje roletové lišty (díl č. 1) z obou stran.

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na straně u řetízku tak, aby silon vycházel z očka ven. Pokud není očko již v zátěžové tyči, jednoduše jej nasaďte do koncovky v zátěžové tyči, poté provlékněte silon. Na druhé straně uděláme totéž – opět silon provlečeme očkem na zátěžové trubce tak, aby silon vycházel ven.

Začneme s přichycením rolety k hornímu rámu otevřeného okna. Odlepíme zelené pásky, kterými roletu přilepíme k rámu. Pokud nechceme, nemusíme roletu lepit, bude ji pak možné v budoucnu sundat. Po přilepení se doporučuje 30 minut počkat, aby lepidlo dokonale účinkovalo, a až poté začít roletu používat.

Roletu zavěsíme na horní část okenního rámu. Vzdálenost od podlahy a dolní části vytahovací šňůry/řetízku musí být nejméně 1,5 m.

Oba zobáčky zacvakneme.

Silon provlékneme kovovou koncovkou na spodní části pro napnutí silonu (díl č. 5).

Malým plochým šroubovákem vytvoříme v kovovém napínáku (díl č. 6) otvor, kterým budeme provlékat silon.

Kovovou koncovku (díl č. 5) zahákneme zespodu za okenní rám. Silon provlečeme a kovový napínám (díl č. 6) utáhneme tak, aby byl silon napnutý. Zbytek silonu ustřihneme. Totéž uděláme na druhé straně.

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek (díl č. 7) přilepíme oboustrannou lepicí pásku. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Pomocí pásky přilepíme napínací průhlednou kladku pro řetízek (díl č. 7) k okennímu rámu tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Vzdálenost od podlahy k dolní části vytahovací šňůry, resp. napínací průhledné kladce, musí být nejméně 1,5 m. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí. Pokud se napínací zařízení z jakéhokoliv důvodu uvolní, neprodleně jej k oknu přilepte nebo přišroubujte tak, aby opětovně plnilo svou funkci.

Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení (díl č. 4), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr. Montáž rolety je kompletní. Můžete ji začít používat.

A máme hotovo. Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme.

  Zpět na Montáž

Ostatní typy uchycení

Vrtání na okno
Vrtání na okno
Pro otevřené kazety a POLO kazety
Vrtání na okno
Vrtání do zdi nad okno
Vrtání do zdi nad okno
Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety
Vrtání do zdi nad okno