Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše roleta Den a noc je už složená, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety Den a noc krok po kroku - s pouhým zavěšením, s vrtáním na okno a s vrtáním do zdi nebo do stropu. Dále zde najdete návod, jak vyměnit stranu řetízku u rolety a nebo také jaký je rozdíl mezi běžnou a naší roletou, a pak se sami rozhodnete, zda si dělat život příjemnější jednoduchostí.

Montáž bez vrtání je možná pouze u Otevřené kazety. 

MAXI kazeta nemá postranní vodící silony. Doporučujeme ji vrtat do fixních oken, do zdi nebo do stropu.

Montáž bez vrtání

Obsah balení

 • už připravená roleta s vodicím systémem, řetízkem a silonem (

  číslo 1

  )
 • větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (

  číslo 2

  )
 • menší plastový zobáček pro spojení s větším (

  číslo 3

  )
 • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (

  číslo 4

  )
 • kovová koncovka k zaháknutí o spodní část pro napnutí silonu (

  číslo 5

  )
 • kovový napínák na spodní část kovové násady pro nasazení na silon a jeho napnutí (

  číslo 6

  )
 • napínací průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (

  číslo 7

  )
Vsaďte na jemnost

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Zelené lepící pásky nalepíme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ).

Menší plastový zobáček pro spojení s větším ( dílek č. 3 ) nacvakneme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ), totéž uděláme s druhými díly č. 2 a č. 3.

Spojené díly nasuneme na kraje roletové lišty ( dílek č. 1 ) z obou stran.

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na straně u řetízku tak, aby silon vycházel z očka ven. Na druhé straně uděláme totéž – opět silon provlečeme očkem na zátěžové trubce tak, aby silon vycházel ven.

Začneme s přichycením rolety k hornímu rámu otevřeného okna. Odlepíme zelené pásky, kterými roletu přilepímek rámu. Pokud nechceme, nemusíme roletu lepit, bude ji pak možné v budoucnu sundat. Po přilepení se doporučuje 30 minut počkat, aby lepidlo dokonale účinkovalo, a až poté začít roletu používat.

Roletu zavěsíme na horní část okenního rámu. Vzdálenost od podlahy a dolní části vytahovací šňůry/řetízku musí být nejméně 1,5 m.

Oba zobáčky zacvakneme.

Silon provlékneme kovovou koncovkou na spodní části pro napnutí silonu ( dílek č. 5 ).

Malým plochým šroubovákem vytvoříme v kovovém napínáku ( dílek č. 6 ) otvor, kterým budeme provlékat silon.

Jakmile silon provlečeme, kovový napínák ( dílek č. 6 ) opět utáhneme tak, aby byl silon napnutý. Kovovou koncovku ( dílek č. 5 ) zahákneme zespodu za okenní rám. Zbytek silonu ustřihneme. Totéž uděláme na druhé straně.

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 7 ) přilepíme zelenou pásku. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Pomocí pásky přilepíme napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 7 ) k okennímu rámu tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Vzdálenost od podlahyk dolní části vytahovací šňůry, resp. napínací průhledné kladce, musí být nejméně 1,5 m. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí. Pokud se napínací zařízení z jakéhokoliv důvodu uvolní, neprodleně jej k oknu přilepte nebo přišroubujte tak, aby opětovně plnilo svou funkci.

Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení ( dílek č. 4 ), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr. Montáž rolety je kompletní. Můžete ji začít používat.

A máme hotovo. Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme.

Montáž s vrtáním na okno

Obsah balení

 • už připravená roleta s vodicím systémem, řetízkem a silonem (

  číslo 1

  )
 • kovová koncovka k přivrtání na horní rám, na kterou se nasadí roleta (

  číslo 2

  )
 • kovová koncovka k přivrtání na spodní rám, kterou se provlékne vodicí silon (

  číslo 3

  )
 • šroubky (

  číslo 4

  )
 • plíšky sloužící jako podložka k umístění mezi rám okna a navrtávaný dílek (

  číslo 5

  )
 • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (

  číslo 6

  )
 • průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (

  číslo 7

  )
Vsaďte na jemnost

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si kovovou koncovku k přivrtání na horní rám okna ( číslo 2 ), na kterou se nasadí roleta ( číslo 1 ), 2 šroubky ( číslo 4 ) a 2 plíšky ( číslo 5 ). Na oba šroubky nasadíme plíšky.

Vsaďte na jemnost

Na horním rámu okna si na obou stranách odměříme, kam budeme roletu navrtávat. Horní lišty nesmí být namontovány méně než 1,5 m od podlahy a navíjecí systém musí být namontován co nejblíže k horní liště, jak je to jen možné. Ve všech případech ne méně než 1,5 m od podlahy. K označeným místům přivrtáme s pomocí šroubků a plíšků kovové koncovky k přivrtání na horní rám ( číslo 2 ).

Vsaďte na jemnost

Na navrtané kovové koncovky ( číslo 2 ) nasadíme roletu ( číslo 1 ).

Vsaďte na jemnost

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na straně u řetízku. Uděláme to tak, aby silon vycházel z očka ven. Na druhé straně uděláme totéž – opět silon provlečeme očkem na zátěžové trubce tak, aby silon vycházel ven.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si zbylé šroubky a kovovou koncovku k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ), kterou se provlékne vodicí silon. Do vrchního otvoru kovové koncovky k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ) nasuneme šroubky.

Vsaďte na jemnost

Na bočním rámu okna si odměříme místo, kterým prochází vodicí silon. Tuto vzdálenost odměříme i na spodním rámu na obou stranách. V těchto místech budeme vrtat.

Vsaďte na jemnost

V místech, které jsme si odměřili, přivrtáme kovové koncovky k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ).

Vsaďte na jemnost

Otvorem v kovových koncovkách ( číslo 3 ) provlékneme vodicí silon. S pomocí malého plochého šroubováku utáhneme šroubek v otvoru tak, aby došlo k napnutí silonu.

Vsaďte na jemnost

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek ( číslo 7 ) přilepíme zelenou pásku. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Vsaďte na jemnost

Průhlednou kladku pro řetízek ( číslo 7 ) přilepíme k rámu okna v požadovaném místě tak, aby byl řetízek napnutýa ovládání jednodušší. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

Vsaďte na jemnost

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme. Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení ( číslo 6 ), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr. A je hotovo!

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Obsah balení

 • už připravená roleta s vodicím systémem, řetízkem a těžítkem (

  číslo 1

  )
 • kovový dílek k navrtání do zdi nad okno (

  číslo 2

  )
 • šroubky pro navrtání rolety (

  číslo 3

  )
 • hmoždinky pro usazení do navrtaných otvorů (

  číslo 4

  )
 • plíšky sloužící jako podložka k umístění mezi rám okna a navrtávaný dílek (

  číslo 5

  )
 • napínací těžítko pro řetízek (

  číslo 6

  )
Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

V požadované výšce si na zdi odměříme místa, kam budeme roletu vrtat. Horní lišty nesmí být namontovány méně než 1,5 m od podlahy a navíjecí systém musí být namontován co nejblíže k horní liště, jak je to jen možné. Ve všech případech ne méně než 1,5 m od podlahy. Vrtačkou vyvrtáme díry ve zdi.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Do děr vložíme připravené hmoždinky ( číslo 4 ). S pomocí šroubků ( číslo 3 ) (vybereme kratší, jestliže vrtáme do sádrokartonu, delší vybereme pro zděný podklad) našroubujeme kovové dílky ( číslo 2 ).

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Na našroubované kovové díly ( číslo 2 ) připevníme roletu ( číslo 1 ).

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme. Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení ( číslo 5 ), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Máme hotovo! Pokud místo kladky pro napnutí řetízku použijete těžítko, může dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

Běžná roleta Den a noc

Tato roleta je stejně krásná jak ta naše, je kvalitní a ve finálním výsledku umí být pěknou dekorací. Když Vám ale přijde domů, je rozložená, musíte složit celý její mechanismus, který má přes 20 dílků a mnohem více kroků montáže. Všechny tyto kroky je potřeba dodržet, při nedodržení jednoho z kroků může vzniknou nevratná chyba, která Vám znemožní svou roletu užívat naplno. Může také dojít k poškození některých dílků, které bude potřeba reklamovat a oddálí se tak složení Vaší rolety.

 • 37 kroků v návodu
 • 29 dílků
 • 10-50 min
Složitá montáž

Roletu a všechny montážní díly vybalíme z bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu. Z rolety odstraníme ochrannou pásku. Roletu si položíme tak, aby látka vycházela zespod.

Složitá montáž

Určíme si, na kterou stranu umístíme ovládací řetízek. Distanční kolečko ( dílek č. 5 ) nasuneme na plastový díl spojený s řetízkem č. 6. (hladkou částí napřed).

Složitá montáž

Spojené distanční kolečko ( dílek č. 5 ) s plastovým dílem spojeným s řetízkem ( dílek č. 6 ) zasuneme do rolety na tu stranu, na které chceme mít ovládací řetízek.

Složitá montáž

Druhé distanční kolečko ( dílek č. 5 ) nasuneme na plastovou trubičku pro nasunutí distančního kolečka ( dílek č. 4 ).

Složitá montáž

Tyto dvě spojené části zasuneme do rolety z druhé strany.

Složitá montáž

Průhlednou koncovku č. 11 zasadíme do zátěžové trubky ( dílek č. 10 ).

Složitá montáž

Druhou průhlednou koncovku ( dílek č. 11 ) zasadíme do zátěžové trubky ( dílek č. 10 ) z druhé strany.

Složitá montáž

Žlutou oboustranně lepicí pásku odlepíme.

Složitá montáž

Lepicí pásku nalepíme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ).

Složitá montáž

Větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) nasuneme na menší plastový zobáček pro spojení s větším ( dílek č. 15 ).

Složitá montáž

Totéž uděláme s druhými dvěma dílky. Na druhý větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) přilepíme druhou žlutou lepící pásku.

Složitá montáž

Druhý větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) nasuneme na druhý menší plastový zobáček pro spojení s větším ( dílek č. 15 ).

Složitá montáž

Vezmeme si boční plastový díl pro uchycení rolety (1A) a plastový díl s ozubeným kolečkem ( dílek č. 8 ).

Složitá montáž

Tyto dva díly do sebe zasuneme.

Složitá montáž

Větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) nasuneme na boční plastový díl pro uchycení rolety (1A) spojený s plastovým dílem s ozubeným kolečkem ( dílek č. 8 ).

Složitá montáž

Vezmeme si boční plastový díl pro uchycení rolety (1B) a spojíme ho s větším plastovým zobáčkem pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ).

Složitá montáž

Spojený boční plastový díl pro uchycení rolety (1A) s větším plastovým zobáčkem pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) a spojený boční plastový díl pro uchycení rolety (1B) s druhým větším plastovým zobáčkem pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ) nasuneme na roletovou lištu z obou stran. Nesmíme zapomenout na to, že díl 1B musí být na té straně, na které chceme umístit ovládací řetízek.

Složitá montáž

Krytky ( dílek č. 9 ) zasadíme na konec lišty, tím zajistíme, aby se lišta nehýbala.

Složitá montáž

Totéž provedeme z druhé strany.

Složitá montáž

Díly 1B a 1A zacvakneme do rolety po obou stranách.

Složitá montáž

Vodicí silon rozbalíme a rozstřihneme napůl. Vezmeme si do ruky boční plastový díl pro uchycení rolety ( dílek č. 1A ).

Složitá montáž

Jeden konec vodicího silonu protáhneme spodní dírkou bočního plastového dílu pro uchycení rolety ( dílek č. 1A ).

Složitá montáž

Na konci z druhé strany uděláme uzel. Dlouhý konec za uzlem odstřihneme. Také druhou část silonu protáhneme dílem č. 1B, na konci uděláme uzel. Dlouhý konec odstřihneme.

Složitá montáž

Menší část úchytky za spodní rám okna ( dílek č. 14 ) spojíme s větší částí úchytky za spodní rám okna ( dílek č. 15 ).

Složitá montáž

Do spojených dílů zacvakneme koncovku pro napnutí silonu s kolečkem ( dílek č. 13 ).

Složitá montáž

Totéž uděláme s druhými dvěma díly č. 14 a č. 15.

Složitá montáž

Spojený díl č. 1 s větší částí úchytky ( dílek č. 2 ) připevníme k rámu okna.

Složitá montáž

Spojené díly do sebe musí zacvaknout. Totéž i na druhé straně.

Složitá montáž

Vodicí silon vsuneme do očka dílu č. 11. Totéž uděláme na druhé straně.

Složitá montáž

Vodicí silon napneme.

Složitá montáž

Na spodní rám okna nacvakneme spojené díly - koncovku pro napnutí silonu s kolečkem ( dílek č. 13 ) s menší částí úchytky za spodní a horní rám okna ( dílek č. 14 ) a s větší částí úchytky za spodní a horní rám okna ( dílek č. 15 ).

Složitá montáž

Vodicí silon se protáhne mezerou mezi dílem č. 13 a 14.

Složitá montáž

Koncovku pro napnutí silonu s kolečkem ( dílek č. 13 ) utáhneme tak, aby se silon napnul. Na konci uděláme uzel, dlouhý konec ustřihneme. Totéž na druhé straně.

Složitá montáž

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 16 ) nasuneme řetízek z dílu č. 6, poté na napínací průhlednou kladku ( dílek č. 16 ) nalepíme zelenou pásku.

Složitá montáž

Zelenou pásku z druhé strany odlepíme.

Složitá montáž

Napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 16 ) pomocí lepící pásky přilepíme k rámu tak, aby byl řetízek napnutý.

Složitá montáž

Roletu můžeme nyní srolovat.

Naše roleta Den a noc

V našem případě kompletně přeskakujete celý problematický proces montáže mechanismu a po rozbalení máte rovnou připravené složené rolety, které stačí pouze nainstalovat na Vaše okno. Tento způsob je velmi pohodlý a rychlý, ale především je bezchybný a v podstatě u něj nejsou reklamace, protože při montáži nedochází k chybám nebo zničení některých dílků. Proč si dělat život složitější, s námi jde vše jednoduše. Však můžete sami porovnat fotografie montáží krok po kroku našeho řešení rolet Den a noc s běžným řešením na levé straně.

 • 14 kroků v návodu
 • 16 dílků
 • 2-5 min
Vsaďte na jemnost

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Vsaďte na jemnost

Zelené lepící pásky nalepíme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ).

Vsaďte na jemnost

Menší plastový zobáček pro spojení s větším ( dílek č. 3 ) nacvakneme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno ( dílek č. 2 ), totéž uděláme s druhými díly č. 2 a č. 3.

Vsaďte na jemnost

Spojené díly nasuneme na kraje roletové lišty ( dílek č. 1 ) z obou stran.

Vsaďte na jemnost

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na straně u řetízku tak, aby silon vycházel z očka ven. Na druhé straně uděláme totéž – opět silon provlečeme očkem na zátěžové trubce tak, aby silon vycházel ven.

Vsaďte na jemnost

Začneme s přichycením rolety k hornímu rámu otevřeného okna. Odlepíme zelené pásky, kterými roletu přilepíme k rámu. Pokud nechceme, nemusíme roletu lepit, bude ji pak možné v budoucnu sundat. Po přilepení se doporučuje 30 minut počkat, aby lepidlo dokonale účinkovalo, a až poté začít roletu používat.

Vsaďte na jemnost

Roletu zavěsíme na horní část okenního rámu. Horní lišty nesmí být namontovány méně než 1,5 m od podlahy a navíjecí systém musí být namontován co nejblíže k horní liště, jak jen je to možné. Ve všech případech ne méně než 1,5 m od podlahy.

Vsaďte na jemnost

Oba zobáčky zacvakneme.

Vsaďte na jemnost

Silon provlékneme kovovou koncovkou k zaháknutí o spodní rám pro napnutí silonu ( dílek č. 5 ).

Vsaďte na jemnost

Malým plochým šroubovákem vytvoříme v kovovém napínáku ( dílek č. 6 ) otvor, kterým budeme provlékat silon.

Vsaďte na jemnost

Jakmile silon provlečeme, kovový napínák ( dílek č. 6 ) opět utáhneme tak, aby byl silon napnutý. Kovovou koncovku ( dílek č. 5 ) zahákneme zespodu za okenní rám. Zbytek silonu ustřihneme. Totéž uděláme na druhé straně.

Vsaďte na jemnost

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 7 ) přilepíme zelenou pásku. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Vsaďte na jemnost

Pomocí pásky přilepíme napínací průhlednou kladku pro řetízek ( dílek č. 7 ) k okennímu rámu tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

Vsaďte na jemnost

Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení ( dílek č. 4 ), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr. Montáž rolety je kompletní. Můžete ji začít používat.

Vsaďte na jemnost

Máme hotovo! Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Objednali jste si omylem roletu s řetízkem na špatné straně nebo jste svou roletu přemístili na jiné okno a řetízek byste potřebovali mít na druhé straně? Žádný problém, s naším jednoduchým návodem zvládne výměnu strany řetízku každý.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Vezměte malý úzký plochý šroubovák a zasuňte jej dle obrázku pod mechanismus rolety. Tímto uvolníte pojistku, která brání jeho otevření.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Pomalu šroubovákem vytáhněte pojistku. Poté můžete opatrně vytáhnout celý řetízek.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Nyní můžete vytáhnout roletu z mechanismu na druhé straně.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Řetízek můžete zasunout na druhou stranu rolety. Ujistěte se, že máte řetízek otočený tak, aby směřoval dolů.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Řetízek můžete upevnit do mechanismu na druhé straně.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Teď už jen stačí nasunout mechanismus na druhé straně do rolety.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Pojistku na druhé straně nasuňte do mechanismu rolety.

Výměna strany řetízku u rolety Den a noc

Nakonec celý mechanismu zasuňte do zbytku rolety a máte hotovo.