Ovládání rolety a barva mechanismu

Na detailech záleží a proto je dobré nákup rolety dotáhnout do konce výběrem správné barvy a strany mechanismu pro ovládání. Níže najdete popis toho, co ovládací mechanismus rolety zahrnuje, co si vybrat, nebo na co si dát při výběru pozor.

Ovládací mechanismus

Řetízkem ovládáte polohu rolety, umístění řetízku na pravou nebo levou stranu si určujete při nákupu v detailu produktu. Stejně tak si můžete v detailu zvolit barvu mechanismu rolety. Ovládací mechanismus je součástí balení každé rolety.


Barva

Barvu mechanismu zvolte dle barvy Vašeho okna nebo zdi. Mechanismus nabízíme ve třech barevných provedeních - hnědá, bílá a stříbrná.

  •  
    Hnědá
  •  
    Bílá
  •  
    Stříbrná (pouze u MAXI kazety)

Strana mechanismu - na které straně mít řetízek

Stranu pro upevnění rolety doporučujeme zvolit na opačnou stranu, než je klika. Když je mechanismus upevněný na straně kliky, řetízek může zavazet, může dojít taky k narážení a tedy ke zhoršení ovládání rolety.

Řetízek

Při délce rolety do 150 cm, měří řetízek 100 cm. Pokud je roleta do délky 220 cm, je délka řetízku 150 cm. Případně si jej můžete nechat u nás upravit na míru.

Pokud máte okno kratší než 1 m, prosíme informujte nás o tom. Řetízek Vám uděláme na míru.

Kladky, těžítka, vodicí silony

Rolety běžně prodáváme dle platných norem EU, které zajišťují bezpečnostní opatření před uškrcením dětí v nebezpečných smyčkách. Proto v každém balení najdete bezpečnostní napínací kladky, které ukotví ovládací řetízek, který je pak napnutý a ovládání je jednodušší. Ke každé roletě Vám vždy v balení doručíme napínací kladku, kterou můžete buď přilepit nebo přišroubovat. Pokud chcete Napínací těžítko, najdete jej v kategorii Náhradní díly.

Součástí rolety jsou vodicí silony pro používání rolety ve výklopných oknech. U MAXI kazety a montáže vrtáním do zdi nebo do stropu se silony nepoužívají.

rolety den a noc - napínací těžítko
Mohlo by Vás zajímat