Vrtání na okno

Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž s vrtáním na okno

Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety s vrtáním do okenního rámu, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

 

Návod krok za krokem

Obsah balení

  • už připravená roleta s řetízkem a silonem (číslo 1)
  • kovový díl k přivrtání na horní rám, na který se nasadí roleta (číslo 2)
  • kovový díl k přivrtání na spodní rám, kterým provlékneme vodicí silon (číslo 3)
  • šroubky (číslo 4)
  • podložka k umístění mezi kovový díl a šroubek (číslo 5)
  • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (číslo 6)
  • napínací průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (číslo 7)
rolety den a noc - montáž s vrtáním na okno

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si kovový díl k přivrtání na horní rám okna (číslo 2), na který se nasadí roleta (číslo 1), 2 šroubky (číslo 4) a 2 podložky (číslo 5). Na oba šroubky nasadíme podložky.

Vsaďte na jemnost

Na horním rámu okna si na obou stranách odměříme, kam budeme roletu navrtávat. K označeným místům přivrtáme s pomocí šroubků a podložek kovové díly k přivrtání na horní rám (číslo 2).

Vsaďte na jemnost

Na navrtané kovové díly (číslo 2) nasadíme roletu (číslo 1).

Vsaďte na jemnost

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na obou stranách. Uděláme to tak, aby silon vycházel z očka ven. Pokud není očko již v zátěžové tyči, jednoduše jej nasaďte do koncovky v zátěžové tyči, poté provlékněte silon.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si zbylé šroubky a kovový díl k přivrtání na spodní rám (číslo 3), kterým se provlékne vodicí silon. Do vrchního otvoru kovového dílu k přivrtání na spodní rám (číslo 3) nasuneme šroubky.

Vsaďte na jemnost

Na bočním rámu okna si odměříme místo, kterým prochází vodicí silon. Tuto vzdálenost odměříme i na spodním rámu na obou stranách. V těchto místech budeme vrtat.

Vsaďte na jemnost

V místech, které jsme si odměřili, přivrtáme kovové díly k přivrtání na spodní část rámu (číslo 3).

Vsaďte na jemnost

Otvorem v kovovém dílu (číslo 3) provlékneme vodicí silon. S pomocí malého plochého šroubováku utáhneme šroubek v otvoru tak, aby došlo k napnutí silonu.

Vsaďte na jemnost

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek (číslo 7) přilepíme oboustrannou pásku a kladku přilepíme na rám okna nebo kladku navrtáme. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Vsaďte na jemnost

Průhlednou kladku pro řetízek (číslo 7) přilepíme nebo přivrtáme k rámu okna v požadovaném místě tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

Vsaďte na jemnost

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Pokud chceme můžeme využít i brzdičky (číslo 6), ale není to nutné. Brzdička se zastaví o horní mechanismus rolety a zabrzdí tak roletu v místě, kde potřebujeme. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. A je hotovo!

  Zpět na Montáž


 

Ostatní typy uchycení

Bez vrtání
Bez vrtání

Pro otevřené kazety

Bez vrtání
Vrtání do zdi nad okno
Vrtání do zdi nad okno

Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Vrtání do zdi nad okno