Vrtání na okno

Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž s vrtáním na okno

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety s vrtáním do okenního rámu, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

Videonávod

Otevřená kazeta - Montáž s vrtáním na okno
POLO kazeta - Montáž s vrtáním na okno
MAXI kazeta - Montáž s vrtáním na okno

Manuály ke stažení

Návod krok za krokem

Obsah balení

 • už připravená roleta s vodicím systémem, řetízkem a silonem (

  číslo 1

  )
 • kovová koncovka k přivrtání na horní rám, na kterou se nasadí roleta (

  číslo 2

  )
 • kovová koncovka k přivrtání na spodní rám, kterou se provlékne vodicí silon (

  číslo 3

  )
 • šroubky (

  číslo 4

  )
 • plíšky sloužící jako podložka k umístění mezi rám okna a navrtávaný dílek (

  číslo 5

  )
 • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (

  číslo 6

  )
 • průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (

  číslo 7

  )

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si kovovou koncovku k přivrtání na horní rám okna ( číslo 2 ), na kterou se nasadí roleta ( číslo 1 ), 2 šroubky ( číslo 4 ) a 2 plíšky ( číslo 5 ). Na oba šroubky nasadíme plíšky.

Vsaďte na jemnost

Na horním rámu okna si na obou stranách odměříme, kam budeme roletu navrtávat. Horní lišty nesmí být namontovány méně než 1,5 m od podlahy a navíjecí systém musí být namontován co nejblíže k horní liště, jak je to jen možné. Ve všech případech ne méně než 1,5 m od podlahy. K označeným místům přivrtáme s pomocí šroubků a plíšků kovové koncovky k přivrtání na horní rám ( číslo 2 ).

Vsaďte na jemnost

Na navrtané kovové koncovky ( číslo 2 ) nasadíme roletu ( číslo 1 ).

Vsaďte na jemnost

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na straně u řetízku. Uděláme to tak, aby silon vycházel z očka ven. Na druhé straně uděláme totéž – opět silon provlečeme očkem na zátěžové trubce tak, aby silon vycházel ven.

Vsaďte na jemnost

Připravíme si zbylé šroubky a kovovou koncovku k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ), kterou se provlékne vodicí silon. Do vrchního otvoru kovové koncovky k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ) nasuneme šroubky.

Vsaďte na jemnost

Na bočním rámu okna si odměříme místo, kterým prochází vodicí silon. Tuto vzdálenost odměříme i na spodním rámu na obou stranách. V těchto místech budeme vrtat.

Vsaďte na jemnost

V místech, které jsme si odměřili, přivrtáme kovové koncovky k přivrtání na spodní rám ( číslo 3 ).

Vsaďte na jemnost

Otvorem v kovových koncovkách ( číslo 3 ) provlékneme vodicí silon. S pomocí malého plochého šroubováku utáhneme šroubek v otvoru tak, aby došlo k napnutí silonu.

Vsaďte na jemnost

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek ( číslo 7 ) přilepíme zelenou pásku nebo navrtáme. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

Vsaďte na jemnost

Průhlednou kladku pro řetízek ( číslo 7 ) přilepíme nebo přivrtáme k rámu okna v požadovaném místě tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

Vsaďte na jemnost

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Pokud chceme můžeme využít i brzdičky ( číslo 6 ), ale není to nutné. Brzdička se zastaví o horní mechanismus rolety a zabrzdí tak roletu v místě, kde potřebujeme. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. A je hotovo!

 Zpět na Montáž

Ostatní typy uchycení

Vrtání na okno
Bez vrtání
Pro otevřené kazety
Bez vrtání
Vrtání do zdi nad okno
Vrtání do zdi nad okno
Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety
Vrtání do zdi nad okno