Vrtání do zdi nad okno

Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž s vrtáním do zdi nad okno

Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety s vrtáním do stěny, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

 

Návod krok za krokem

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Obsah balení

  • už připravená roleta s řetízkem (číslo 1)
  • kovový díl k navrtání do zdi nad okno nebo do stropu (číslo 2)
  • delší šrouby pro navrtání rolety (číslo 3)
  • hmoždinky pro usazení do navrtaných otvorů (číslo 4)
  • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujeme dle vlastní potřeby (číslo 5)
Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

V požadované výšce si na zdi odměříme místa, kam budeme roletu vrtat. Vrtačkou vyvrtáme díry ve zdi. Díry musí být ve stejné rovině.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Do děr vložíme připravené hmoždinky (číslo 4). S pomocí šroubů (číslo 3) (delší šrouby jsou určené pro montáž samotné rolety a kratší šrouby pro uchycení napínací kladky) našroubujeme kovové díly (číslo 2). Pro montáž do sádrokartonu, doporučujeme obstarat i hmoždinky do sádrokartonu.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Na našroubované kovové díly (číslo 2) připevníme roletu (číslo 1).

 

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Pokud chceme můžeme využít i plastové brzdy (číslo 5), ale není to nutné. Brzda se zastaví o horní mechanismus rolety a zabrzdí tak roletu v místě, kde potřebujeme. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. A je hotovo!

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Máme hotovo! Pokud místo kladky pro napnutí řetízku použijete těžítko, může dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

 

Tip Ideální výšku pro navrtání rolety nejlépe zjistíte tak, že rozvinete roletu do požadované výšky ještě před navrtáním. Jakmile Vám zatažená roleta končí v místě, ve kterém potřebujete, stačí jen udělat rysku a roletu navrtat. K měření si přizvěte pomocníka.   

  Zpět na Montáž


 

Ostatní typy uchycení

Bez vrtání
Bez vrtání

Pro otevřené kazety

Bez vrtání
Vrtání na okno
Vrtání na okno

Pro otevřené kazety, POLO kazety

Vrtání na okno