Vrtání do zdi nad okno

Montáž

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž s vrtáním do zdi nad okno

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety s vrtáním do stěny, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

Videonávod

Montáž s vrtánímdo zdi nad okno
Montáž s vrtánímdo zdi nad okno
Montáž s vrtánímdo zdi nad okno

Manuály ke stažení

Návod krok za krokem

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Obsah balení

 • už připravená a složená roleta s řetízkem (

  číslo 1

  )
 • kovový dílek k navrtání do zdi nad okno (

  číslo 2

  )
 • šroubky pro navrtání rolety a těžítka (

  číslo 3

  )
 • hmoždinky pro usazení do navrtaných otvorů (

  číslo 4

  )
 • brzdičky, které není nutné použít (

  číslo 5

  )
Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

V požadované výšce si na zdi odměříme místa, kam budeme roletu vrtat. Horní lišty nesmí být namontovány méně než 1,5 m od podlahy a navíjecí systém musí být namontován co nejblíže k horní liště, jak je to jen možné. Ve všech případech ne méně než 1,5 m od podlahy. Vrtačkou vyvrtáme díry ve zdi.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Do děr vložíme připravené hmoždinky ( číslo 4 ). S pomocí šroubků ( číslo 3 ) (delší šrouby jsou určené pro montáž samotné rolety a menší pro uchycení napínací kladky) našroubujeme kovové dílky ( číslo 2 ). Pro montáž do sádrokartonu, doporučujeme obstarat i hmoždinky do sádrokartonu.

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Na našroubované kovové díly ( číslo 2 ) připevníme roletu ( číslo 1 ).

 

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Pokud chceme můžeme využít i brzdičky ( číslo 5 ), ale není to nutné. Brzdička se zastaví o horní mechanismus rolety a zabrzdí tak roletu v místě, kde potřebujeme. Pokud dále potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. A je hotovo!

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Máme hotovo! Pokud místo kladky pro napnutí řetízku použijete těžítko, může dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí.

 

Tip Ideální výšku pro navrtání rolety nejlépe zjistíte tak, že rozvinete roletu do požadované výšky ještě před navrtáním. Jakmile Vám zatažená roleta končí v místě, ve kterém potřebujete, stačí jen udělat rysku a roletu navrtat. K měření si přizvěte pomocníka.   

 Zpět na Montáž

Ostatní typy uchycení

Vrtání na okno
Bez vrtání
Pro otevřené kazety
Bez vrtání
Vrtání na okno
Vrtání na okno
Pro otevřené kazety a POLO kazety
Vrtání na okno