Údržba a čištění

Jemnost se vyplácí, ať už máte menší fleky, větší, nebo dokonce mastnotu, vše má své řešení. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění. Zašpiněná látka může mít nedobrý vliv na funkčnost rolety.

Rolety čistěte na okně

Pro čištění není třeba rolety sundávat, ušetříte si tak demontáž a montáž Vaší rolety. Při výraznějším čištění můžete roletu bez obav demontovat.

Suchý nebo vlhký hadřík

Není to žádná věda ani alchymie, k čištění rolety Den a noc použijte suchý nebo vlhký hadřík, pro menší fleky Vám postačí i obyčejná guma na tužku.

Čisticí prostředek

V případě potřeby klidně použijte jemný čistící prostředek, který nezmění barevnost rolety. Než se pustíte do čištění, otestujte čistící prostředek na malém kousku látky, který nejde vidět.

Vysavač

Pro vyčištění rolet Den a noc je vhodný také vysavač. Pokud můžete regulovat jeho výkon, snižte jej prosím na nejnižší možnost.

Neprat ani nežehlit

Doporučujeme neprat v běžné pračce, ale v případě potřeby můžete zanést roletu raději do profesionální prádelny.

Doporučení k čištění

Pokud je roleta po čištění mokrá, rolujte ji, až bude usušená. Pro čištění rolet je dobré vybrat si i pěkné slunečné počasí, za prvé vidíte všechny nečistoty mnohem lépe a také Vám roleta po čištění mnohem snáz vyschne.