Údržba a čištění

Jemnost se vyplácí, ať už máte menší fleky, větší, nebo dokonce mastnotu, vše má své řešení. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění. Zašpiněná látka může mít nedobrý vliv na funkčnost rolety.

Rolety čistěte na okně

Pro čištění není třeba rolety sundávat, ušetříte si tak demontáž a montáž Vaší rolety. Při výraznějším čištění můžete roletu bez obav demontovat.

Suchý nebo vlhký hadřík

Není to žádná věda ani alchymie, rolety Den a noc vyčistíte snadno. Pro menší fleky Vám postačí suchý hadřík. Pokud bude znečištění větší, použijte vlhký hadřík. Vyčištěné místo nechte důkladně proschnout.

Čisticí prostředek

V případě potřeby klidně použijte jemný čistící prostředek, který nezmění barevnost rolety. Než se pustíte do čištění, otestujte čistící prostředek na malém kousku látky, který nejde vidět.

Vysavač

Pro vyčištění rolet Den a noc je vhodný také vysavač. Pokud můžete regulovat jeho výkon, snižte jej prosím na nejnižší možnost.

Neprat ani nežehlit

Doporučujeme neprat v běžné pračce, ale v případě potřeby můžete zanést roletu raději do profesionální čistírny.

Doporučení k čištění

Pokud je roleta po čištění mokrá, rolujte ji, až bude usušená. Pro čištění rolet je dobré vybrat si i pěkné slunečné počasí, za prvé vidíte všechny nečistoty mnohem lépe a také Vám roleta po čištění mnohem snáz vyschne.

Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokum na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.
Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.
Výrobce nezaručuje výsledky čistění.
Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.
Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.
U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.