Co dělat, když roleta naráží do špalety?

Rolety den a noc mají mnoho výhod oproti klasickým roletám i horizontálním žaluziím. Mají jednoduchou konstrukci, snadné ovládání, přebírají výhody rolet a žaluzií a zároveň nevykazují žádné z jejich nevýhod. Při pořizování nové stínící techniky se tedy rolety den a noc nabízí jako jasný favorit.

Přesto však musíme zmínit i situaci, která může nastat, a to je možnost, že roleta den a noc může za jistých podmínek narážet do špalety okna.

Rolety den a noc

Buďte však klidní. Může se to sice stávat, ale má to řešení a není potřeba se toho bát. Setkáváme se s tím vlastně jen v případě, že jsou otevřená okna dokořán. Což dlouhodobě stejně není dobré, jelikož okna otevřená dokořán mohou být nebezpečná například pro malé děti a domácí mazlíčky. Po krátkém intenzivním vyvětrání tedy okna stejně zavřeme.

Jsou samozřejmě případy, kdy naplno otevřené okno potřebujeme mít déle. Například když chceme okna pořádně umýt. Obrovskou předností rolet den a noc od FEXi v těchto případech je, že jsou již složené a je velmi jednoduché je z okna kdykoli sundat a zase je tam vrátit. U vrtání rolet do okna je to dokonce ještě jednodušší.

Co dělat, když rolety narážejí do špalety

Otevřeně přiznáváme, že je to tak. Na několika místech našeho webu si můžete o tomto jevu přečíst.

Obecně tuto situaci nikdy nevyřešíme na 100 %, ale pokusíme se Vám maximálně pomoci. 

  • Doporučujeme otevírat okna hlavně na ventilaci.
  • V případě, že je potřeba jednou/dvakrát ročně otevřít okna „dokořán“, například kvůli umytí oken nebo větrání peřin, je možné rolety sundat a poté je na okno opět připevnit.
  • Rolety je možné vrtat do zdi nad výklenek nebo do stropu špalety
  • Posuňte roletu, co nejdále od špalety. To většinou znamená co nejblíže ke klice
  • Na roletu dáváme takzvané bezpečnostní kolečko. To narazí do zdi většinou nejdříve.  Kolečko pak brání namotání látky do řetízku, pokud je roleta špatně připevněná. Kolečko lze z rolety odstranit.
  • Na parapet nebo na zeď je možné připevnit zarážku (podobně jako se dává na stěnu kvůli klice u dveří). Okno pak nepůjde otevřít až do krajní pozice, ve které by rolety do špalety narážely.
  • Je možné roletu „zasekat do špalety“. Toto řešení sice není moc šetrné, ale jde to udělat i tak, že to skoro není poznat. (například použitím bílé plastové trubky uřezané v půlce a vsazené do vysekaného otvoru)

Pokud si i přes to nebudete jisti, velmi rádi Vám poradíme. Můžete nám například poslat fotografie Vašich oken na info@fexi.cz. Poradíme Vám jak nejlépe rolety připevnit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení