Interiér v etno stylu s roletami FEXI

Plánujete si interiér svého domova zařídit v etno stylu? Víte, jak Vám v tom mohou pomoci rolety Den a noc od FEXI? A jaké barvy jsou pro tento styl typické?

Charakteristika etno stylu

Mezi typické prvky orientálního stylu patří především bohatá ornamentální výzdoba, masivní nábytek, stylové taburety, perské koberce (ručně tkané), vyšívané polštáře, tepané lucerny, vázy, lesknoucí se kovové doplňky, mozaika na obkladech, vonné lampy s éterickými oleji či vonné tyčinky. Pokud tedy toužíte pocítit atmosféru orientu i u sebe doma, určitě byste měli na některé tyto prvky vsadit. 

clanek_001

Jak vnést etno styl do svého domova?

Jak vnést tu správnou etno atmosféru do interiéru svého domova? Je to jednodušší, než by se mohlo zdát.

Orientální barvy a odstíny

Pro orientální styl jsou typické především syté odstíny a jasné barvy. Konkrétně vsaďte na odstíny červené, oranžové, růžové, vínové a fialové. Chybu ale neuděláte ani s modrou či tyrkysovou. 

A i když se v rámci orientálního stylu s barvami příliš nešetří, zbytečně to s nimi nepřehánějte. Vše by stále mělo působit přirozeně a harmonicky. S kombinací barev v interiéru Vám může skvěle pomoci jednoduchý trik. Jedná se o pravidlo 60-30-10. Zjednodušeně by se dalo říct, že šedesát procent místnosti by měla tvořit dominantní barva, třicet procent sekundární barva nebo textura a posledních deset procent by mělo být pouze akcentem. Zkrátka vybrané barvy bychom měli kombinovat v poměru 6:3:1.

Největší podíl v místnosti by měla mít barva tvořící jakési „hlavní pozadí”. Je tedy vhodné aplikovat ji na větší plochy, jako jsou například stěny, koberce, pohovka nebo velké kusy nábytku.

Sekundární barvě bychom měli věnovat zhruba poloviční množství prostoru než již zmiňované barvě hlavní. Vhodné je zvolit takový odstín, který dominantní barvu podpoří, ale zároveň sám vynikne. Použít ho můžeme například na závěsy, rolety, jednotlivé kusy menšího nábytku nebo židle.

Poslední barvu použijeme v nejmenším množství jako hravý akcent, který místnosti dodá jedinečný a originální šmrnc. Tato barva by se měla ideálně objevit na detailech, jako jsou polštáře, umělecké předměty či drobné dekorace.

clanek_002

Rolety Fexi a orientální interiér

A jestliže jste se tedy i Vy rozhodli, že interiér svého domu zařídíte právě v orientálním stylu, námi nabízené rolety Fexi Vám v tom mohou skvěle pomoci. 

Oriental rolety Den a noc od FEXI představují nadčasovou variantu zastínění, která do interiéru propouští požadované množství denního světla, příjemně reguluje ostrý sluneční svit a zároveň se během chvilky dá prakticky zcela zatemnit. Velice snadno se ovládá, je vyrobena z prvotřídních materiálů a díky skutečně pestré škále nabízených barev se skvěle hodí do každého interiéru. A to právě i do toho v etno stylu. 

Jakou barvu rolet FEXI vybrat?

Jestliže již víte, že právě rolety FEXI budou těmi pravými, které budou ve Vašem domě regulovat přicházející světlo, pojďme se společně podívat na to, jakou z pohledu funkčnosti ideálně zvolit barvu, abyste byli s našimi roletami co možná nejvíce spokojeni. 

Čím světlejší látka je, tím více světla propouští. Díky těmto vlastnostem se světlejší rolety hodí především do těch místností, které nechceme úplně zatemnit, ale pouze v nich chceme příjemně regulovat míru příchozího světla

Světlejší látky jsou proto ideální například do kuchyní či obývacích pokojů, kde není úplné zatemnění žádané. 

Není ovšem vyloučeno, že zatemňující látka nemůže být světlá. V naší blackout řadě najdete například krémové či šedé látky, které dokáží místnost také značně zatemnit. Takové látky mají většinou vyšší gramáž a jsou uvnitř neprůhledného pruhu doplněny o ještě jednu látku navíc, která představuje další překážku pro průchod světla. 

Naopak tmavší látky se hodí především do místností, které chceme co nejvíce zatemnit. Jak už bylo výše zmíněno, tyto látky nemají schopnost zatemnit místnost na 100 %, ale míra jejich zastínění je opravdu velmi přijatelná. Je totiž dobré si uvědomit, že se ještě stále jedná o rolety, které jsou přidělány na okně, naprostou míru zatemnění tedy ani nelze očekávat. 

A právě díky svým nadmíru uspokojivým zatemňovacím schopnostem jsou blackout rolety Den a noc vhodné především do pokojů, kde spíme – tedy do ložnic, dětských pokojů a pokojů pro hosty. Takové rolety mohou během dne sloužit k příjemnému zastínění a večer, kdy se chystáme spát, je můžeme snadno zatemnit. 

clanek_003

Upřednostňuje kvalitní textilie

Polštářky, deky, plédy, přehozy, ubrusy či dečky. To vše do etno interiéru bezpochyby patří. Co se ovšem týče materiálu, tak ty by v rámci orientálního stylu měly být vysoce kvalitní a ideálně s výraznými vzory. Zkuste vsadit na ruční práci. Mezi ty nejlepší textilie vůbec se řadí především ty z Indie, Tibetu nebo Maroka. Oblíbenými textilními materiály jsou pak hlavně samet, hedvábí, kašmír, satén, brokát či vlna.

Z vysoce kvalitních materiálů jsou vyrobené i námi nabízené rolety FEXI, takže do interiéru Vašeho etno domova perfektně zapadnou. 

Kontaktujte nás a nechte si zaslat až 8 vzorků zdarma

A pokud si stále nejste jisti, jakou barvu rolet Fexi zvolit, nechte si zaslat až 8 vzorků zcela zdarma, a vyberte si tak ten pravý odstín přímo z pohodlí svého domova. Správně odhadnout, jak budou rolety po instalaci v dané místnosti působit, nemusí být totiž vůbec snadné. I když na našem e-shopu uvádíme obrázky, které nejsou jen ilustrativní, ale maximálně ukazují, jak rolety skutečně vypadají, každý monitor může být nastaven jinak, proto může docházet k rozdílům v jednotlivých odstínech. Právě z toho důvodu Vám nabízíme vzorky látek, se kterými si představu uděláte mnohem lépe

Pokud si tedy nejste jisti, jaký odstín nových rolet Den a noc Fexi ideálně zvolit, neváhejte a objednejte si nezávazně vzorky látek. Jsou zdarma a dorazí k Vám domů skutečně rychle.

Vidět vzorky konkrétních látek v obchodě či na internetu Vám neusnadní výběr tak, jako když je můžete vidět naživo přímo ve své ložnici. Nejlepší je tedy nechat si od nás poslat vybrané vzorky, a ty si následně doma přiložit k podlaze, nábytku, oknu či ke stěně v dané místnosti, a až poté si rolety v klidu objednat. 

Zároveň nás také můžete kontaktovat a poradit se s naším personálem, který je tu pro Vás od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Ať už si tedy během výběru, objednávky či montáže nebudete s čímkoliv vědět rady, neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro Vás.