Bez vrtání

Montáž rolet bez vrtání

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše rolety jsou už složené, díky tomu zvládnou roletu ti zkušenější nainstalovat na okno za méně než minutu, někomu to může trvat o pár minut déle. Každý snadno dojde k cíli s našimi manuály. Pokud Vám více vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pro Vás připravené návody pro instalaci rolety krok po kroku.

Montáž bez vrtání, jen se zavěšením rolet

Tento typ montáže je určený pro otevřené kazety.

Níže jsme pro Vás připravili jednoduchý videonávod pro instalaci rolety bez vrtání s pouhým zavěšením a lepením, ilustrovaný i focený manuál ke stažení, a také rozsáhlý focený manuál k montáži rolety krok za krokem.

 

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak připevnit rolety na okno. Není potřeba nic vrtat. Roletu stačí pouze zavěsit případně přilepit. Tento způsob se hodí do naprosté většiny eurooken. Okno je nutné otevřít dokořán, roletu pak zavěsíte za vrchní rám okna a na spodní rám ji upevníte pomocí silonu. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál.

Návod krok za krokem

Obsah balení

  • už připravená roleta s řetízkem a silonem (číslo 1)
  • větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (číslo 2)
  • menší plastový zobáček pro spojení s větším (číslo 3)
  • plastová brzda na řetízek ke spojení, brzdy umisťujte dle vlastní potřeby (číslo 4)
  • spodní háček pro upevnění vodicího silonu (číslo 5)
  • ozubené kolečko pro dopnutí vodicího silonu (číslo 6)
  • napínací průhledná kladka pro řetízek, jedná se o bezpečnostní zařízení (číslo 7)
krok_1

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkové folie, dílky vysypeme ze sáčku na stůl a rozložíme dle návodu.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 2

Zelené lepící pásky nalepíme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (díl č. 2).

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 3

Menší plastový zobáček pro spojení s větším (díl č. 3) nacvakneme na větší plastový zobáček pro zavěšení na okno (díl č. 2), totéž uděláme s druhými díly č. 2 a č. 3.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 4

Spojené díly nasuneme na kraje roletové lišty (díl č. 1) z obou stran.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 5

Vodicí silon rozbalíme a provlékneme očkem na zátěžové trubce na obou stranách. Uděláme to tak, aby silon vycházel z očka ven. Pokud není očko již v zátěžové tyči, jednoduše jej nasaďte do koncovky v zátěžové tyči, poté provlékněte silon.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 6

Začneme s přichycením rolety k hornímu rámu otevřeného okna. Odlepíme zelené pásky, kterými roletu přilepíme k rámu. Pokud nechceme, nemusíme roletu lepit, bude ji pak možné v budoucnu sundat. Po přilepení se doporučuje 30 minut počkat, aby lepidlo dokonale účinkovalo, a až poté začít roletu používat.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 7

Roletu zavěsíme na horní část okenního rámu. Vzdálenost od podlahy a dolní části vytahovací šňůry/řetízku musí být nejméně 1,5 m.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 8

Oba zobáčky zacvakneme.

krok_9

Spodní háček pro upevnění silonu připevníme na okno (díl č. 5) a dockvakneme.

krok_10

Ozubeným kolečkem pro dopnutí vodicího silonu (díl č. 6) protáhneme silon. Silon pořádně dopneme a ozubené kolečko zacvakneme do spodního háčku pro upevnění silonu.

krok_11

Přebytečný silon odstřihneme.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 12

Na napínací průhlednou kladku pro řetízek (díl č. 7) přilepíme oboustrannou lepicí pásku. Pokud máme napínací těžítko, kladku nepoužíváme a zavěsíme těžítko na řetízek.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 13

Pomocí pásky přilepíme napínací průhlednou kladku pro řetízek (díl č. 7) k okennímu rámu tak, aby byl řetízek napnutý a ovládání jednodušší. Vzdálenost od podlahy k dolní části vytahovací šňůry, resp. napínací průhledné kladce, musí být nejméně 1,5 m. Dbejte na to, aby bylo toto bezpečnostní zařízení namontováno. V opačném případě by mohlo dětem hrozit uškrcení. Toto bezpečnostní zařízení musí být namontováno v maximální možné vzdálenosti od ovládacího mechanismu. Vždy používejte toto zařízení tak, aby šňůry nebo řetízky byly mimo dosah dětí. Pokud se napínací zařízení z jakéhokoliv důvodu uvolní, neprodleně jej k oknu přilepte nebo přišroubujte tak, aby opětovně plnilo svou funkci.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 14

Zajistíme řetízek plastovou brzdou na řetízek ke spojení (díl č. 4), čímž roletu zabrzdíme, aby se nerolovala dál. Pokud potřebujete, ať roleta sjíždí níže, brzdu sundáme, vysuneme roletu do potřebné dálky a zpět nasadíme brzdu na vrchní část řetízku. Délka řetízku je 1 metr. Montáž rolety je kompletní. Můžete ji začít používat.

rolety den a noc - montáž bez vrtání krok 15

A máme hotovo. Vyzkoušíme funkčnost řetízku a délku rolety jejím spuštěním a vytažením. Roleta při spuštění nesmí narážet do kliky okna. Roletu stáhneme přes celé okno do délky, kterou potřebujeme.

 

  Zpět na Montáž


 

Ostatní typy uchycení

Vrtání na okno
Vrtání na okno

Pro otevřené kazety, POLO kazety

Vrtání na okno
Vrtání nad okno do zdi a do stropu
Vrtání nad okno do zdi a do stropu

Pro otevřené kazety, POLO kazety a MAXI kazety

Vrtání nad okno do zdi a do stropu