Sítě proti hmyzu dveře - Údržba a čištění - tab detail

Představte si sítě proti hmyzu jako hrubý filtr, přes který dýcháte.

Sítě proti hmyzu bývají často vystavovány znečištění, a proto je údržba důležitá. z čištění však nemusíte mít strach. Způsob čištění se liší u rolovacích sítí a sítí, které se pouze nasazují za rám. u Sítí proti hmyzu na dveře můžete použít kombinaci obou metod. Záleží na prostoru, který pro čištění máte.

Údržba a čištění Sítí proti hmyzu nasazených na rámu okna

Tyto sítě doporučujeme čistit dvakrát ročně a na zimu sundávat z oken. Poprvé je dobré sítě čistit před zimou a podruhé během sezóny. Pokud bydlíte v oblasti se zvýšeným výskytem hmyzu, prachu nebo jiných nečistot, sítě doporučujeme čistit i častěji. Zvýšíte tak její životnost.

Vysátí vysavačem na lehký výkon

Tento krok můžete provádět i častěji během sezón. Nastavte si vysavač na nejmenší výkon a opatrně vysajte celou plochu sítě. Na vysavač netlačte, mohlo by dojít k vypadnutí a deformaci sítě.

Sítě proti hmyzu odinstalujte z oken

U nasazovacího systému je to velmi jednoduché. Stačí otočit kotvící háčky do polohy, která nedrží síť na okně. Dejte si pozor, ať Vám nevypadne ven z okna.

Kartáč a vlhký hadr

Síť můžete očistit standardním kartáčem, který se používá například na oblečení. Celou síť s rámem vyčistěte vlhkým hadrem například s mýdlovou vodou. Nepoužívejte agresivní chemii, jako je například ředidlo.

Opláchnutí vodou

Kompletně celé sítě můžete nakonec opláchnout vodou. Ideální je použít vanu, sprchový kout. Pokud máte k dispozici zahradu, bude pro Vás čištění ještě snazší. Sítě nechte vždy dobře proschnout na slunci.

Před zimou uschovat

Sítě doporučujeme skladovat naležato a v suchém prostoru. Je možné je například obalit do streč fólie. Takto budou opět na jaře připraveny k použití.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.