Tipy na rolety Den a noc do koupelny

Vybrat vhodné rolety do koupelny nemusí být tak úplně snadné. Varianta zastínění do koupelny totiž musí splňovat hned několik zásadních požadavků. Rolety v koupelně by měly propouštět dostatek denního světla, ale zároveň by se měly dát snadno zatemnit, aby mohly jednoduše vytvořit potřebné soukromí. Měly by být stylové, snadno ovladatelné, a především také otíratelné. Měly by perfektně ladit s interiérem koupelny i celého domu. Jak tedy vhodné rolety do koupelny vybrat a jaké další vychytávky si můžete do své koupelny pořídit? 

clanek_001

Rolety Den a noc Fexi nejen do koupelny

Rolety Den a noc jsou v jistých ohledech velmi podobné běžným roletám – látka různých barev a vzorů, která zajišťuje regulaci příchozího světla a paprsků, se vysouvá a zasouvá do kazety, jež je zpravidla umístěna nad oknem. Tato látka ovšem nevisí volně ve vzduchu, ale je vedena pevným silonem.

Rolety Den a noc by Vám mohly rovněž připomínat také klasické žaluzie. Stejně jako žaluzie se totiž i rolety Den a noc skládají z jednotlivých „lamel“. I princip fungování je u obou těchto možností zastínění velice podobný – jednoduše se totiž můžete rozhodnout pro vytažení celé látky nahoru a tím okno zcela odkrýt, nebo naopak ke stažení až dolů a okno zakrýt. 

I přesto ovšem rozdíly mezi běžnými žaluziemi a roletami Den a noc existují. Při stažených žaluziích regulujete průchod světla změnou úhlu, který jednotlivé lamely svírají se svislou plochou okna. Oproti tomu rolety Den a noc umožňují snadno nastavit velikost mezery mezi jednotlivými lamelami, přes kterou dovolíme paprskům a světlu procházet.

Látka na roletách Den a noc, která reguluje průchod světla do interiéru, je tvořena pruhy ze dvou různých materiálů. Prvním pruhem je síťka, která průchodu světla prakticky vůbec nijak nebrání. Druhý pruh pak tvoří neprůhledná látka, nebo průsvitná jen do jisté míry v závislosti na gramáži látky, ale především tedy na barvě látky. 

Co se týče konkrétní průsvitnosti daných látek, tak obecně platí, že čím tmavší tkaninu zvolíte, tím většího zastínění dosáhnete. Všechny látky rolet Den a noc Fexi ovšem do jisté míry propouští světlo a nejsou 100% zatemňující. Maximálního zastínění můžete jednoduše dosáhnout pořízením tmavšího odstínu a vyšší gramáží. Největší míry zastínění dosáhnete tehdy, pokud si pořídíte Blackout rolety

Ovšem pozor, i když jsou rolety Fexi skutečně velmi kvalitní, neměly by se zbytečně zcela namáčet. Pokud se tak stane, musí zůstat rozvinuté, ať pořádně proschnou. Zároveň tedy doporučujeme v koupelně větrat, ať nejsou neustále vystavovány vlhkému prostředí.

V čem jsou rolety Fexi výjimečné?

Rolety Den a noc Fexi lze považovat za opravdu výjimečné a jedinečné. Proč? Neboť jsou nadčasové, minimalistické, bezpečné, cenově dostupné a vhodné prakticky do všech místností. Vyrobeny jsou výhradně z prvotřídních materiálů a do interiéru Vašeho domu skvěle zapadnou díky naší pestré škále nabízených barev.

Regulace světla a soukromí v jednom

To, proč si zřejmě plánujete rolety Den a noc pořídit, je možnost plynulé regulace světla v jakékoliv místnosti. Ony toho však nabízejí daleko víc. 

Rolety Fexi regulují příchozí světlo, čímž perfektně chrání Váš dům před ostrým sluncem a horkými letními dny. Jejich schopnost zachycovat a zadržovat teplo znamená, že Vám pomohou snížit účty za energii, protože mohou zadržovat teplo v zimě, a naopak odrážet teplo v létě.

Zároveň Vám však mohou rolety Fexi během celého roku poskytnout dostatek požadovaného soukromí, pokud okna Vaší koupelny (či jakékoliv jiné místnosti ve Vašem domě) směřují například do rušné ulice. Rolety tak snadno v daném interiéru vytvoří právě takovou atmosféru, po které toužíte.

Obecně bychom Vám však doporučili volit v koupelně co nejmenší míru zatemnění, aby zůstala co možná nejvíce prosvětlená. 

clanek_002

Jak vybrat ideální rolety do koupelny?

Aby rolety ve Vaší koupelně plnily svou funkci co možná nejlépe, vytvářely v ní žádoucí soukromí a příjemně regulovaly přicházející paprsky, je třeba se na jejich výběr opravdu pečlivě zaměřit.

Výběr vhodných rolet do koupelny 

Již na samotném začátku výběru nových rolet Fexi je důležité si uvědomit, že každá místnost má své specifické potřeby. Jedny a ty samé rolety se proto nemusí hodit do koupelny i do dětského pokoje. Vždy proto musíte dopředu pečlivě zvážit, co vlastně od rolet v dané místnosti očekáváte a jakou chcete, aby plnily funkci. Zda mají pouze příjemně regulovat sluneční svit, nebo mají danou místnost úplně zatemnit. V koupelně se s největší pravděpodobností bude jednat o správnou míru regulace světla a vytvoření dostatečného soukromí.

Tím vůbec nejdůležitějším krokem při výběru nových rolet je volba vhodného designu. Neboť to, jak bude světlo v dané místnosti regulováno, se odvíjí právě od designu a barev látek

Přednost byste v tomto případě měli dát spíše světlejším látkám, které snadno splynou s dalšími prvky v koupelně, příjemně ji zútulní a nebudou na sebe zbytečně upoutávat příliš pozornosti. 

Světlé i barevné koupelnové rolety

Světlejší rolety působí vzdušně, čistě, nadčasově, ale zároveň dokáží v koupelně vytvořit požadovanou atmosféru. Perfektně v koupelnách vypadají například béžové, krémové, bílé či šedé rolety, které budou trendy i za řadu let. Roletami v těchto neutrálních barvách nemůžete nic pokazit.

Výběr konkrétní barvy koupelnových rolet by se měl samozřejmě odvíjet od designu interiéru domu, a především pak koupelny. Rolety by měly s koupelnou příjemně ladit. Měly by být v harmonii s barvami, které se v koupelně nejvíce vyskytují. Neměly by být zbytečně výrazné a neměly by se stát dominantou celé koupelny. 

Pokud je Vaše koupelna laděná do bílého elegantního designu, je ideální vsadit na čistě bílé rolety, které prostor perfektně dotvoří. Pokud se ve Vaší koupelně vyskytují například béžové či šedé prvky, můžete vsadit právě na béžové či šedé rolety, a vytvořit tak designově perfektně vyladěnou místnost.

Čím dál častěji se ovšem v koupelnách objevují i pestřejší barvy. Více a více populární začínají být například výrazné kachličky a barevné stěrky na zeď. V koupelnách je tak možné vidět i barvy, jako je například modrá, zelená, fialová či červená. V takovém případě máte dvě možnosti. Buďto vsadit na neutrálnější barevné tóny rolet (krémová, bílá), nebo využít naší pestré nabídky barev a do své koupelny si pořídit rolety v takovém tónu, který by dokonale ladil s výraznější barvou ve Vaší koupelně (modrá, zelená, červená, …). V tomto případě si dejte pouze pozor na, aby nebylo dané barvy v koupelně až příliš. I přes použití pestřejších barev by měla koupelna stále působit čistě, harmonicky a elegantně.

clanek_003

Tipy pro moderní koupelnu

Co dalšího by Vám v moderní koupelně jistě nemělo chybět? 

Když se řekne moderní koupelna, většině se zřejmě vybaví volně stojící vana a prostorný sprchový kout. Současné trendy Vám toho přitom nabízejí mnohem víc. 

Pokud i Vy chcete ze své koupelny vykouzlit skutečnou oázu klidu a pohody, rozhodně byste neměli zapomínat také na takzvanou dešťovou sprchu a živé rostliny

Velmi populární jsou poslední dobou rovněž baterie připomínající umělecká díla. Co se doplňků týče, zkuste dát šanci osvětleným zrcadlům, stylovým aroma difuzérům, umělým rostlinám či vonným svíčkám

clanek_004

Nechte si zdarma zaslat vzorky rolet 

Pokud si nejste jisti, jaké rolety Den a noc Fexi zvolit, nechte si zaslat až 8 vzorků zcela zdarma, a vyberte si tak ten správný odstín přímo z pohodlí svého domova. 

Správně odhadnout, jak budou rolety po instalaci v obývacím pokoji působit, nemusí být totiž vůbec snadné. I když na našem e-shopu uvádíme obrázky, které nejsou jen ilustrativní, ale maximálně ukazují, jak rolety skutečně vypadají, každý monitor může být nastaven jinak. Proto může docházet k rozdílům v jednotlivých odstínech. Právě proto Vám nabízíme vzorky látek, se kterými si představu uděláte daleko lépe

Pokud si tedy nejste jisti, jaký odstín nových rolet Den a noc Fexi ideálně zvolit, neváhejte a objednejte si nezávazně vzorky látek. Jsou zdarma a dorazí k Vám domů skutečně rychle.

Vidět vzorky konkrétních látek v obchodě či na internetu Vám neusnadní výběr tak, jako když je můžete vidět naživo přímo ve svém obýváku. Nejlepší je tedy nechat si od nás poslat vybrané vzorky, a ty si následně doma přiložit k podlaze, nábytku, oknu či ke stěně v dané místnosti, a až poté si rolety v klidu objednat. 

A jestliže byste si náhodou během výběru nových rolet nevěděli s čímkoliv rady, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Náš profesionálně vyškolený personál Vám se vším ochotně poradí tak, abyste s našimi roletami byli maximálně spokojeni. Jsme tu pro Vás každý všední den od 8 do 16 hodin.