Ložnice podle barev

Při zařizování ložnice se většina lidí zaměřuje spíše na výběr kvalitní postele a matrace. Stejnou pozornost byste však měli věnovat také barvám, kterými si ložnici vymalujete. Barvy totiž velmi ovlivňují kvalitu spánku. Podívejte se na ty, které se do ložnice hodí a které naopak ne.

Ložnice je místem klidu a odpočinku. Barvy mají moc ovlivnit naši náladu i psychiku, a proto bychom jejich výběr neměli podcenit. V ložnici se vyvarujte ostrých a sytých odstínů. Zvolte raději barvy jemné a teplé. Které jsou tedy vhodné?

Vhodné barvy

Modrá

Nejvhodnější barvou do ložnice je modrá. Zvolte však velmi jemný a světlý odstín. Barva nebe totiž uklidňuje a snižuje náš tep, což potřebujeme pro kvalitní spánek. Naopak syté a tmavé odstíny modré vhodné nejsou, jelikož podporují představivost a krevní tlak a tep zvyšují. Navíc lidé, kteří mají modré ložnice, jsou údajně šťastnější a odpočatější.

modrá

Zelená

Zelená barva opět uklidňuje a spojuje s přírodou. Navíc působí proti podrážděnosti a náladovosti. V ložnici se jí proto vůbec nemusíte bát. Ideální je zelenou ještě kombinovat s bílou barvou.

Zelená

Žlutá

Žlutá barva může působit studeněji, ale na druhou stranu stimuluje nervový systém a vytváří pocit pohody. Ten bude ještě silnější při kombinaci žluté a světle modré barvy. Místo klasické výmalby můžete zvolit také žlutou tapetu nebo žluté květinové vzory.

žlutá

Bílá

Bílou nikdy nic nezkazíte. Je to neutrální barva, která vyjadřuje jemnost, svěžest a nevinnost. Na někoho však může působit příliš sterilně, a proto je vhodné ji kombinovat se světlými tóny jiných barev. Vhodná je kombinace třeba s modrou, zelenou nebo žlutou.

bílá

Nevhodné barvy

Oranžová

Oranžová barva dodává vitalitu a pocit radosti či štěstí. Je to však agresivní barva, která povzbuzuje myšlení a aktivitu, a proto se do ložnice nehodí. Pokud jste však velcí jedlíci, můžete použít i oranžovou, díky ní se totiž lépe tráví. Ale přece jen, všeho s mírou.

oranžová

Červená

Červená barva je opět příliš agresivní a klidný spánek nám moc nedopřeje. Červenou proto volte jen pro malé plochy nebo na doplňky a dekorace.

červená

Doplňky a dekorace

Doplňky a dekorace nám pomohou zútulnit a zpříjemnit prostor v ložnici. Díky nim se v ní budete cítit opravdu doma. Nejčastějšími doplňky do ložnice jsou nepochybně noční stolky, potahy a polštáře. Dnes je jich nepřeberné množství, takže můžete vybírat z různých barev, dekorů, motivů a doladit je tak k barvě ložnice. Na stěny si můžete pověsit své oblíbené obrazy a zapomínat byste neměli ani na osvětlení. Světlo v ložnici by mělo být měkké, teplé a tlumené.

doplňky a dekorace

Stínění

Pro klidný a kvalitní spánek je velmi důležité také dobré zastínění oken. Moderním i funkčním doplňkem jsou dnes například rolety. U nás najdete rolety Den a noc v mnoha barvách, odstínech a dekorech, takže je krásně doladíte k barvě ložnice. Do žluté ložnice si můžete vybrat například roletu v barvě citrónu, do zelené pak v barvě jablka nebo do modré v barvě nebe a mnoho dalších. Tyto rolety však nejsou zcela zatemňující, pokud tedy chcete mít v ložnici úplnou tmu zvolte raději některou z našich rolet Den a noc blackout. Rolety budou nejen dobře vypadat, ale také ložnici dokonale zastíní a ochrání před zraky zvědavých sousedů. 

Přejeme Vám dobrý výběr a kvalitní spánek!

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení