Jsou rolety den a noc vhodné do kuchyně?

Světlo v kuchyni hraje zásadní roli. Velmi často vidíme pracovní plochu a dřez kuchyňské linky hned pod oknem. A tak je to také nejsprávnější. Denní světlo je totiž to nejlepší, co můžete svým očím dopřát. Práce při špatném osvětlení je nepříjemná a někdy dokonce i nebezpečná.

Samozřejmě je ale jasné, že pokud je světla příliš, také to není dobře. Řidiči by mohli vyprávět, jak se jezdí proti slunci, kdy skoro nic nevidí.

V kuchyni je tedy potřeba množství světla regulovat. Výborně se k tomu hodí rolety den a noc.

BH12_den_POLdO

Po pravdě, pokud si chcete zatím jen vyzkoušet, jak rolety den a noc fungují a co všechno vám nabízí, a plánujete osadit jen jednu místnost, je kuchyň tou nejlepší volbou jak s roletami den a noc začít.

Princip rolet den a noc spojuje výhody klasických rolet a vertikálních žaluzií. Stejně jako běžné rolety, používají rolety den a noc látku, která je pro interiér mnohem příjemnější než plast u žaluzií. Umí také zastínit jen vrchní část okna a spodek nechat zcela nestíněný. To samozřejmě zvládnou i rolety i žaluzie. Oproti roletám je však mnohem jednodušší ovládání bezpečné pro děti.

Od žaluzií si rolety den a noc vzaly nápad horizontálních lamel, jen je trochu změnily na horizontální pruhy látky. Na rozdíl od žaluzií se ale jednotlivé pruhy nenatáčení. V roletě je navinutá látka, sestavená z pruhů více či méně průsvitné látky a z pruhů úplně průhledných, které se ve 2 vrstvách kryjí. Vytahováním a stahováním rolety se pak stává, že se přední část, která se pohybuje, posouvá po nepohyblivé zadní části rolety a plynule se tak reguluje průchod světla nejen délkou stažení rolety, ale i zvětšováním a zmenšováním průhledných mezer.

Pokud je potřeba na práci dobře vidět, můžete roletu zatáhnout tak, aby neprůhledný pruh látky kryl další neprůhledný. Potom průhledné pruhy tvoří řekli bychom taková malá okénka v jinak zatažené roletě, a sluneční světlo jimi může bez zábran pronikat a osvětlovat vám pracovní plochu.

Pokud už není potřeba pracovat a chcete si jen v klidu sednout, je možné jen lehkým povytažením o jeden pruh látky překrýt neprůhledným pruhem ten průhledný. Pak slunce nemá žádný průzor, kterým by mohlo naplno svítit a světlo tak proniká jen velmi omezeně podle toho, jak silně je látka zatemňující.

Pokud v kuchyni většinou nespíte, hodí se spíše lehčí gramáž látky a možná světlejší odstín. I při plně zatažené roletě tak bude v místnosti příjemné rozptýlené světlo. Nicméně pokud si přejete zatemnit více, zvolte silnější a tmavší látku.

Rolety den a noc jsou do kuchyně tím nejlepším zastíněním na trhu. Už i proto, že se na okno dají jen zavěsit, podobně jako síť proti hmyzu. Okna v kuchyni jsou zapotřebí mýt asi častěji než v jiných místnostech. Může za to příprava jídel - pára z hrnců, prskající omastek z pánví, nebo neopatrně stisknutá lahev s kečupem se o skvrny na okně postarají velmi rychle. Pokud máte normální žaluzie, je skoro nemožné okna vyčistit celá. Rolety den a noc jen odvěsíte a po vyčištění oken zase pověsíte. Operace na 15 sekund.

Zopakujme si na závěr několik důvodů pro rolety den a noc do kuchyní:

  • spojují východy rolet a žaluzií a vynechávají jejich nevýhody
  • světlo regulují plynule a lépe než běžné rolety a žaluzie
  • můžete si určit stupeň zatemnění
  • montáž je velmi snadná - jen zavěsíte na okno
  • je zachována i možnost rolety přivrtat na okno, zeď či strop
  • mají jednoduché ovládání
  • jsou bezpečné pro děti
  • jsou přenositelné při stěhování
  • nabízí velké množství barev a dekorů

Společnost FEXI vám všechno ještě zjednoduší - dodáváme rolety den a noc již složené a v nejvyšší kvalitě na trhu. Montáž rolet je pak o to jednodušší. A pokud si nejste jisti jaká látka by byla nejlepší, napište si či zavolejte o vzorník látek zdarma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení