Jak odstranit skvrny z rolet Den a noc od Fexi

Správná údržba rolet je pro jejich výslednou estetiku i funkčnost velmi důležitá. Právě proto Vám nyní přinášíme několik praktických rad a tipů, jak můžete své rolety snadno zbavit všech nečistot i skvrn a udržovat je tak jako nové co nejdéle. 

clanek_001 (1)

Běžná údržba rolet a jejich pravidelné čištění není rozhodně nic komplikovaného. Ovšem odstranění nevzhledných skvrn od vína či krve by se mohlo zdát jako daleko složitější úkol. 

Běžné čištění a údržba rolet

K obvyklé údržbě a čištění rolet od Fexi není zapotřebí nic speciálního. Hravě Vám postačí obyčejný vlhčený hadřík, vysavač nebo klasická guma na tužku. Díky těmto snadno dostupným pomocníkům můžete své rolety Den a noc od Fexi udržovat stále krásné a čisté.

Jak tedy snadno a účinně pečovat o své rolety od Fexi?

  • Během běžného čištění nemusíte rolety sundávat, díky čemuž si ušetříte demontáž a následnou montáž. Při čištění a odstraňování větších nečistot však můžete rolety bez obav demontovat.
  • K čištění rolet Den a noc používejte především suchý nebo vlhký hadřík. 
  • V případě potřeby můžete použít šetrné čisticí prostředky, které nezmění barvu rolet a ani ji nijak nepoškodí. Než se pustíte do čištění, vždy si nejprve otestujte čisticí prostředek na malém kousku látky, který není tolik vidět. Část látky vždy zůstává namotaná nahoře v místě kazety, nikdy se nevymotává a nikdy tedy není vidět. Právě toto místo je ideální na otestování přípravku.
  • K čištění rolet Den a noc můžete bez problémů použít také vysavač. Pokud je to možné, vždy ovšem snižte jeho výkon na nejnižší možnost.
  • Rolety Den a noc doporučujeme neprat v běžné pračce, ale v případě potřeby můžete odnést rolety Fexi do profeisonální čistírny. Vlhkou či mokrou roletu po čištění nerolujte. To vždy učiňte až ve chvíli, kdy bude suchá.

 


clanek_002

Odstranění odolnějších skvrn z rolet Fexi

Odstraňování odolnější skvrn z rolet, jako jsou například ty od krve, vína či kávy, může být daleko složitější než běžná údržba. Jak si s nimi můžete snadno poradit i s pomocí surovin, které máte běžně doma?

Skvrny od nápojů, potravin či krve se velmi těžko odstraňují z oblečení, koberců i rolet. S těmi správnými pomocníky to ovšem může být daleko snazší. Vsadit můžete například na žlučové mýdlo, sodu nebo bílé víno. Ovšem ani jedna z těchto surovin Vám nemusí zaručit 100% odstranění skvrn. Za zkoušku to ale rozhodně stojí. 

Jak tedy účinně odstranit ty nejběžnější odolné skvrny z rolet Den a noc? 

  • Odstranění skvrn od červeného vína
  • Odstranění skvrn od krve
  • Odstranění skvrn od kávy
  • Odstranění skvrn od inkoustu či fixy
  • Odstranění mastných skvrn

Odstranění skvrn od červeného vína

Skvrny od červeného vína dokáží nepříjemně potrápit každou hospodyňku. Pokud však máte doma bílé víno a sůl, tak máte téměř vyhráno. 

Dojde-li k nehodě a Vaše rolety budou o nějakou tu skvrnu od červeného vína bohatší, tím nejdůležitějším krokem je rychlé vysušení skvrny ubrouskem. Následně pak potřete skvrnu bílým vínem a posypte solí. Poté rolety důkladně, ovšem šetrně otřete. 

clanek_003

Odstranění skvrn od krve

Skvrny od krve můžete snadno vyčistit pomocí peroxidu vodíku (3% roztok). Ten ovšem používejte pouze na světlou látku rolet, jelikož má značné bělicí účinky, které by mohly barvu tmavých rolet nenávratně poškodit. Zároveň se jedná o prostředek, který by kromě barvy mohl poškodit také strukturu rolety, proto je třeba ho vždy prvně vyzkoušet na látce, která není vidět. 

Odstranění skvrn od kávy

K odstranění skvrn od kávy můžete použít citronovou šťávu, sůl nebo například jedlou sodu. Tyto suroviny, které máme všichni běžně v kuchyni, můžete v přiměřeném množství aplikovat na skvrny a nechat chvíli působit. Poté rolety v místě skvrn důkladně očistěte. 

Odstranění skvrn od inkoustu či fixy

Skvrny od inkoustu a fixy se řadí mezi ty nejvíce odolné. Tou nejlepší variantou je se jim snažit úplně vyhnout. Pokud by však k zašpinění rolet inkoustem došlo, můžete k jejich vyčištění použít mléko či sodu, které v přiměřené míře naneste na skvrnu. Následně rolety šetrně otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout. 

Odstranění mastných skvrn

S mastnotou na roletách Den a noc si poradí obyčejná soda. Menší množství nasypte na skvrny, které předem lehce namočíte. Sodu nechte nějaký čas působit a poté ji z rolet šetrně odstraňte. 

Několik rad na závěr

Obecně se snažte jakékoliv skvrny začít čistit co nejdříve. Ať už jsou Vaše rolety znečištěné od čehokoliv, v první řadě je vždy důležitá rychlost. Ihned po zašpinění přiložte na skvrnu papírový ubrousek či kapesník. To platí obzvlášť u skvrn od vína, kávy či krve. Skvrny nikdy neroztírejte, ale pouze je nechte do ubrousku/kapesníku vsáknout.

 

Pokud byste si během čištění nevěděli s čímkoliv rady, můžete navštívit jakoukoliv profesionální čistírnu nebo nás jednoduše kontaktovat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení