5 důvodů pro rolety den a noc

Léto je za námi a Vy jste možná zjistili, že klasické rolety neposkytují takový komfort, jaký od moderního zastínění očekáváte: kovové lamely akumulují teplo, které pak vyzařují do místnosti, jednou vybraná barva už nelze snadno změnit, a když se třeba nějaká lamela zlomí či ohne, její výměna je tak složitá, že se raději rozhodnete ji tolerovat.

Možná už přišel čas na výměnu žaluzií za rolety Den a noc.

Rolety Den a noc nejsou možná ještě tak rozšířené jako klasické žaluzie, počet spokojených majitelů  však neustále roste. Jejich hlavní předností je, že nabízejí elegantnější a plynulejší stínění a kombinují ty nejlepší výhody rolet a žaluzií, aniž by měly jakékoliv jejich nevýhody.

Posuďte sami:

Plynulé stínění

Rolety den a noc se zasouvají nebo vysouvají z kazety jako standardní rolety. Podobně jako žaluzie se svými lamelami jsou rolety den a noc tvořeny pruhy látky, které se střídavě překrývají a plynule regulují průchod světla.

Podobně jako běžné rolety, a koneckonců i žaluzie, můžete rolety den a noc stáhnout třeba jen do poloviny okna, takže spodní polovina okna nebude vůbec zastíněna. Horní polovina pak může být zastíněna úplně, nebo díky nastavení průhledných a neprůsvitných pruhů látky, může být nastavena různá úroveň průchodu světla.

Univerzální použití

Rolety den a noc lze použít na jakoukoliv zasklenou plochu – běžná okna v domácnostech či kancelářích, balkonové dveře, interiérové dveře se skleněnou výplní, do kuchyně, obýváku, ložnice i koupelny. Někteří lidé si je natolik oblíbili, že je používají i místo závěsů otevřených šaten, zakrývají s nimi police s potravinami či botník.

Rolety den a noc v kuchyni

Široká paleta barev a dekorů

Rolety den a noc, jako málokterý typ zastínění, slouží i jako dekorace bytu. Existují doslova tisíce látek, barev, odstínů, dekorů a vzorů. Nelze ani všechny na jednom e-shopu nabídnout, jelikož byste se ve výběru jen těžko orientovali.

E-shop fexi.cz nabízí 4 řady látek:

  • SILVER – základní barevné tóny, z látky Origin a Origin slim,
  • GOLD – v barvách přírody východního kontinentu, z látky Oriental,
  • PLATINUM – materiály navozující dojem přírodních motivů, z látky Nature a Nature slim,
  • DIAMOND – nejlepší a nejluxusnější materiály,  z látek Silk, Shine a Luxus nature.

vzorky

Bezpečnost i pro děti

Díky různým látkám pro výrobu rolet Den a noc je zajištěna vysoká bezpečnost při jejich používání. Můžete si vybrat látku vhodnou pro alergiky, látky se speciální povrchovou úpravou, které vytvoří bezpečnější pracovní i domácí prostředí, protože jsou nehořlavé.

Naše rolety splňují normy pro zajištění bezpečnosti dětí před uškrcením v nebezpečných smyčkách, které se mohou tvořit u ovládání vnitřních žaluzií a rolet pomocí řetízků. Aby si dítě nemohlo ublížit, vybavujeme řetízky našich rolet den a noc systémem pro přetržení. Při trochu větší zátěži se tedy řetízek přetrhne a potenciálně nebezpečná smyčka se uvolní.

Různé možnosti montáže

Jednou z největších výhod je, že kvůli montáži rolet Den a noc nemusíte objednávat servisního technika. Montáž zvládnete snadno sami. Fexi dodává rolety již smontované, na Vás tak bude jen jejich uchycení.

Jaké možnosti montáže máte?

  • Zavěšení na okno bez vrtání – na rám okna jen zavěsíte háčky a do nich upevníte kazetu rolety. Montáž je hotová doslova za pár minut. Ve stejném čase lze rolety sundat, například kvůli mytí oken. Lze provést pouze u otevřených kazet.
  • Vrtání do okna – k rámu okna se přivrtají úchyty, do kterých se usadí kazeta rolety. Montáž je jen o něco málo delší, ale opět bezproblémová. Sejmutí celé rolety je snadné – jen se vyjme z úchytů a kdykoli zase vsadí. Postup je vhodný pro všechny typy kazet.
  • Vrtání do zdi nebo do stropu – roleta je umístěna nezávisle na okenním rámu a může krýt celý okenní výklenek. Princip je ovšem stále stejný, jen úchyt pro usazení rolety je ve zdi či na stropě.

K těmto obecným výhodám rolet Den a noc si můžete ještě připočítat výhody, které Vám nabízí náš obchod. S roletami od Fexi Vám spokojenost můžeme garantovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení