FEXI pomáhá

Nejen o Vánocích by si měli lidé pomáhat, ale právě o Vánocích k tomu člověk tíhne víc než kdy jindy. Dobrá vůle se musí v pravý okamžik nastartovat, aby jí jen tak něco nezastavilo. Rozhodli jsme se proto podpořit dobrou věc. 1 Kč z každé objednávky věnujeme Mobilnímu hospici Ondrášek. Připojte se k nám a přispějte také. Níže si můžete přečíst důvody, které nás vedly k výběru právě tohoto zařízení.

Z každé objednávky posíláme 1 korunu pro Mobilní hospic Ondrášek

Mobilní hospic Ondrášek - příběh hluboké lidskosti

S nadcházejícími vánočními svátky se mnohým z nás mění pohled na svět a lidi okolo nás. Ta atmosféra míru lásky a přátelství je tu po roce zase a chtě nechtě, těšíme se na rodin-ná setkání, na tváře našich blízkých, které jsme třeba delší čas neviděli. Jsme také více přístupní myšlence obdarovávat jiné a pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.

A že těch, kteří naši pomoc potřebují, je opravdu hodně. A nejen o Vánocích. Opuštění domácí mazlíčci, které jejich „páníčci“ vyhodí na ulici, aby zemřeli hladem, matky s dětmi, které jsou týrány surovcem, co si myslí, že na to má jako manžel či partner právo, děti, které z nějakého důvodu přišli o milující rodiče a vyrůstají sice mezi hodnými tetami v dětských domovech, ale přeci jen bez rodiny, nebo nevyléčitelně nemocní či staří lidé, kteří vědí že umírají a rádi by strávili své poslední chvíle doma se svou rodinou.

Mobilní hospic Ondrášek se rozhodl, že bude pomáhat těm, kteří jsou nevyléčitelně nemocní či příliš zestárli, a vědí, že konec jejich pozemského života je na dohled. Jejich péče umožňuje těmto lidem prožít své poslední chvíle doma, a hlavně důstojným způsobem. Samozřejmě, že to vyžaduje nemalé zdroje. Finanční, hmotné, lidské i odborné.

Znáte ta volební hesla: „Změníme svět!“? Jak se dá změnit svět? To je přeci na jednoho člověka příliš. Naposledy se to povedlo synovi jednoho tesaře, co chodil po světě asi před 2000 lety. A i ten měl okolo sebe 12 dalších a stejně ho nakonec popravili.

Ne, svět nezměníme. Ale můžeme změnit svět několika málo konkrétních lidí. Nebo i jen jednoho. Jak? Stačí občas udělat malý dobrý skutek.

Co jiného je vánoční dárek, než malý dobrý skutek? Jde přeci o vyjádření lásky a toho, že na obdarovaném nám záleží. Že i on si zaslouží, aby na něj někdo myslel.

Co tak běžně svým milým dáváte pod stromeček? Kosmetickou sadu pro manželku, elektrický holící strojek pro manžela, autíčko na dálkové ovládání pro syna, panenku pro dceru?

A co takhle nový invalidní vozík pro syna, odsávačku do krku pro dceru po tracheostomii, automatický dávkovač inzulínu pro manžela, ošetřovatelku na jeden den pro manželku? Ne? Tak to máte velké štěstí, že takové dárky shánět nemusíte. Jsou ale tací, co přesně takové věci potřebují. A je nad síly a možnosti jejich rodin, aby se o to postaraly.

Mobilní hospic Ondrášek

A už to skoro slyším – „Zase někdo, kdo po mně chce peníze“. No ano, je to tak. Každá dobrovolnická činnost je financována z darů ochotných a štědrých lidí, kteří nelitují toho, že jejich pomoc jde konkrétním lidem za konkrétním účelem.

Když k vám na nádraží přistoupí špinavý opilec a požádá o pár drobných, kolik mu dáte, abyste se ho zbavili? 20 korun, 30, 50? Možná. Co kdyby vás ale požádal o jednu korunu člověk, na kterém opravdu vidíte, že ji potřebuje? Dali byste mu ji? Asi ano. A věříte, že to pro dobrý skutek stačí? Zdá se to málo, ale představte si těch peněz, kdyby jednou korunou přispěl každý člověk v republice. A hned jsou z toho miliony korun.

Ve firmě FEXI, která prodává rolety den a noc, jsme se rozhodli jít právě cestou malé, ale pravidelné pomoci. Vězte, že z každé objednávky, kterou naši zákazníci udělají, putuje jedna koruna na účet mobilního hospicu Ondrášek. Pokud si tedy pořídíte rolety den a noc od nás, zařadíte se po bok ostatních dárců a my pošleme hospicu Ondrášek vaši jednu korunu.

Zdá se vám jedna koruna z každé objednávky směšná cifra? No, je to o korunu víc, než kolik na podobnou věc přispělo většina lidí v naší republice. Navíc je to pravidelná částka a ne jen jednorázová. Malý dobrý skutek, který nemusí sice změnit svět, ale má tu moc pomoci třeba jednomu člověku. Navíc to není jediný příjemce naší pomoci. Podporujeme i lidi, kteří darují poprvé krev, pomáháme opuštěným zvířatům a jistě se to nezastaví jen na současných projektech.

Pořád je vám hloupé někomu posílat pouhou jednu korunu jako podporu? No klidně můžete být štědřejší.

Zkuste si malý test:

  • zvedněte ruku (třeba i jen v duchu) ti z vás, kteří si myslí, že existují lidé, kteří opravdu potřebují vaši pomoc
  • nechte ruku nahoře ti, kteří si myslíte, že jste na tom lépe než oni
  • teď nechte zvednutou ruku ti, kteří můžete postrádat jakoukoli částku, která vám nebude vůbec chybět, nebo vás nijak nezatíží. Jedna koruna, padesát korun, stovka, tisícovka, prostě tak, abyste z toho měli radost
  • ještě se hlásíte? Nastává důležitá chvíle – jděte na web https://www.mhondrasek.cz/cz/jak-nas-podporit a zjistěte jaký způsob podpory je pro vás vhodný

Ověřte si, že stará moudrost má pravdu, když říká, že více štěstí je v dávání než v přijímání. A pokud navíc víte, že váš dar vám ten obdarovaný člověk nemůže vrátit, bude vaše radost ještě o to intenzivnější.